Własny projekt B+R

Slide background

DBAMY O TWÓJ KRĘGOSŁUP Wprowadzamy nowe metody i praktyki w fizjoterapii

Projekt B+R był realizowany w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka Działanie 1.4 „Wsparcie projektów celowych”.

Dynamiczny Korektor Kręgosłupa

Celem badań B+R jest osiągnięcie zakładanych parametrów technicznych i funkcjonalnych Dynamicznego Korektora Kręgosłupa. Przeprowadzenie pilotażowych badań klinicznych wskażą poziom efektywności postępu rehabilitacji przeprowadzonej według nowej metodyki ćwiczeń kinezyterapeutycznych z wykorzystaniem DKK przewyższającym tradycyjne metody fizjoterapeutyczne.

Realizacja projektu pozwoli w sposób metodyczny zastosować w ośrodkach fizjoterapii zupełnie nową na skalę światową metodę leczniczo-rehabilitacyjną potwierdzoną w badaniach klinicznych. Proponowane rozwiązanie DKK jest rozwiązaniem oryginalnym, niestosowanym dotychczas w żadnym ośrodku krajowym, czy też zagranicznym. Według opinii lekarzy specjalistów w zakresie chorób kręgosłupa może ono przełamać stereotyp sposobu leczenia pacjentów i z pożytkiem przysłużyć się do ich efektywnego wyzdrowienia.

Metodyka

Istota metodyki polega na tym, że:

  • dynamiczna korekcja kręgosłupa przywraca grę stawową w zablokowanych stawach kręgosłupa w trakcie dynamicznego ruchu rotacyjnego odciążonego kręgosłupa;
  • w cięższych przypadkach bólowych lub w zależności od danego schorzenia można będzie uzyskać ruch bierny, według wskazań do terapii metodą dynamicznej korekcji;
  • umożliwia w sposób bezpieczny autokorekcję kręgosłupa z jednoczesnym wzmocnieniem mięśni, w sposób powtarzalny;
  • umożliwia negatywowe odwzorowanie pleców jako stan wyjściowy, zbadanie zakresu ruchomości pomiędzy segmentami kręgosłupa;
  • w trakcie terapii jest możliwość badania czy dane segmenty ulegają uruchomieniu, czy wzrasta siła mięśniowa i czy zadana ilość powtórzeń ruchu wpływa neuromobilizująco;
  • stwarza możliwość uzyskania ruchu kręgosłupa w lekkiej trakcji;
  • ograniczany jest czynnik ludzki w procesie rehabilitacji.

W porównaniu do dotychczasowej praktyki rehabilitacyjnej, ćwiczenia kinezyterapeutyczne są wykonywane na różnych urządzeniach, które nie zapewniają precyzji i dokładnej powtarzalności naturalnych ruchów kręgosłupa przy ćwiczeniach. Znane są urządzenia np. trakcyjne i przyrządy ćwiczebne, stosowane w zależności od typu schorzenia do wzmacniania mięśni głównie posturalnych, które wzmocnione korygują i kształtują sylwetkę kręgosłupa. W literaturze medycznej można znaleźć szereg urządzeń do korekcji bocznych skrzywień kręgosłupa albo urządzeń wyciągowo-korekcyjnych do leczenia bólów przykręgosłupowych, jednakże żadne ze znanych urządzeń nie umożliwia wykonania korekcji przywracającej fizjologiczną grę stawową w zablokowanych stawach kręgosłupa i to w stopniu w jakim można wykonać na Dynamicznym Korektorze Kręgosłupa.

Projekt: Opracowanie projektu wzorniczego nowego urządzenia do rehabilitacji kręgosłupa był realizowany w ramach Programu „Wsparcie w ramach dużego bonu”.

Projekt jest współfinansowany z budżetu państwa w ramach dotacji celowej.

Projekt wzorniczy

Celem projektu było opracowanie projektu wzorniczego urządzenia do rehabilitacji kręgosłupa (Dynamicznego Korektora Kręgosłupa), spełniającego wymagania rynkowe produktu, którego głównymi odbiorcami będą: gabinety fizjoterapeutyczne, szpitale, gabinety odnowy biologicznej, centra sportowe, środki opieki nad osobami starszymi oraz pacjenci cierpiący na dysfunkcje kręgosłupa.

Głównym celem było uzyskanie atrakcyjnego wizerunku wizualnego Dynamicznego Korektora Kręgosłupa oraz poprawa jego funkcjonalności poprzez ergonomiczne rozmieszczenie dodatkowych elementów urządzenia.

Wykonawcą projektu jest Wydział Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Projekt: ochrona własności przemysłowej jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka poddziałanie 5.4.1 „Wsparcie na uzyskanie ochrony własności przemysłowej”.

Uzyskanie patentów

Celem projektu jest przygotowanie i rozpoczęcie właściwej procedury zgłoszeniowej w zakresie ochrony własności przemysłowej na terytorium Stanów Zjednoczonych Ameryki wg procedury narodowej oraz w wybranych krajach europejskich (Wielka Brytania, Niemcy, Francja, Hiszpania, Austria, Szwajcaria, Norwegia, Szwecja, Finlandia, Irlandia, Belgia i Włochy) wg procedury regionalnej, która będzie chroniła innowacje na skalę światową na poziomie produktu: Dynamiczny Korektor Kręgosłupa (DKK).

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa

Wdrożenie

Pierwszym, wprowadzanym produktem na rynek, jest Dynamiczny Korektor Kręgosłupa. Jest to urządzenie innowacyjne na skalę światową. Poprzez wykonywanie prostych ćwiczeń, pod okiem fizjoterapeuty, urządzenie umożliwia leczenie dysfunkcji kręgosłupa. Dzięki eliminacji czynnika ludzkiego, poprzez wykonywanie ćwiczeń na urządzeniu, a nie przez ręce lekarza, sprzęt ten daje stałą jakość ćwiczeń i szybsze efekty. Dodatkowo zaawansowane oprogramowanie urządzenia będzie umożliwiało stałe monitorowanie postępów i poprawności wykonywanych ćwiczeń, jak również podgląd na postępy dla pacjenta, co powinno dodatkowo motywować do pracy. System do zbierania danych sprawi, że fizjoterapeuta na podstawie badań pacjenta i wyników poprzednich pacjentów o podobnych objawach będzie w stanie dość precyzyjnie wskazać potrzebną częstotliwość ćwiczeń i czas do zakończenia leczenia.

Zbudowanie ośrodka kompetencyjnego i diagnostycznego kręgosłupa w celu gromadzenia wiedzy i doświadczenia związanego z postępami rehabilitacji pacjentów pozwoli podwyższyć jakość świadczonych usług oraz uzyskać trwałą przewagę konkurencyjną na rynku światowym.

Udostępnienie metodyki oraz urządzenia DKK dla ośrodków rehabilitacyjnych, tworzących zintegrowaną i skoordynowaną sieć, powinno przyczynić się do:

  • wzrostu dostępności usług rehabilitacyjnych,
  • lepszej obsługi pacjentów w ośrodkach rehabilitacyjnych,
  • zwiększenia efektywności rehabilitacji kręgosłupa,
  • szybszej i dokładniejszej diagnozy chorób kręgosłupa,
  • ogólnego wzrostu kondycji zdrowotnej ludzi, tj. zwiększenia odporności organizmu na urazy kręgosłupa,
  • obniżenia zachorowalności na choroby kręgosłupa i ich powikłań.

Usługi fizjoterapeutyczne oparte o sprawdzoną metodykę ćwiczeń kinezyterapeutycznych na Dynamicznym Korektorze Kręgosłupa będzie w stanie wdrożyć każdy ośrodek fizjoterapii przy spełnieniu określonych warunków inwestycyjnych, m.in. zapewnienie odpowiedniej powierzchni na zabiegi, przeszkoleniu personelu itp.

Rozwój

Firma planuje otworzyć Centrum Fizjoterapii Kręgosłupa, w którym oprócz prowadzenia badań i przeprowadzania zabiegów oraz fizjoterapii na Dynamicznym Korektorze Kręgosłupa będzie możliwość skorzystania z porad profilaktycznych jak i porad odnośnie zdrowego trybu życia.

Rozwój kompleksowego i zintegrowanego systemu usług fizjoterapeutycznych pozwoli podwyższyć standardy usług fizjoterapeutycznych i poziom zdrowia lokalnej społeczności. Rozwój w kierunku spersonalizowanej fizjoterapii i metod rehabilitacji przyczyni się znacząco do poprawy zdrowia i jakości życia.

Zbudowanie ośrodka kompetencyjnego, szkoleniowego i diagnostycznego chorób kręgosłupa pozwoli na gromadzenie wiedzy i doświadczenia związane z postępami rehabilitacji pacjentów, ich stanu zdrowia i metod leczenia, zapewniając wyższą jakość świadczonych usług oraz trwałą przewagę konkurencyjną na rynku.

Do pozostałych ośrodków firma planuje udostępnić urządzenie na zasadzie franczyzy. Franczyzobiorca będzie miał możliwość wykupienia pakietu franczyzowego, w ramach którego, po spełnieniu określonych wymagań jakościowych, dostanie urządzenie, szkolenia dla pracowników z obsługi urządzenia, serwis oraz reklamę.

Firma zamierza wejść na rynki Europy Zachodniej oraz Ameryki Północnej, rozszerzając tym samym bazę klientów i pacjentów.

Wykreowanie marki globalnej i renomy firmy w swojej branży wzmocni atrakcyjność przedsiębiorstwa dla inwestorów i partnerów biznesowych.

O firmie

Firma została powołana do celowego projektu B+R polegającego na wdrożeniu na rynek usług fizjoterapeutycznych opartych o Dynamiczny Korektor Kręgosłupa.

Nawiązać współpracę

Usługi fizjoterapeutyczne oparte o sprawdzoną metodykę ćwiczeń kinezyterapeutycznych na Dynamicznym Korektorze Kręgosłupa będzie w stanie wdrożyć każdy ośrodek fizjoterapii.

Relacje inwestorskie

Mamy zaszczyt zaprosić Inwestorów do zapoznania się z przygotowaną ofertą inwestycyjną na objęcie udziałów w Spółce BIO.MORPH Sp. z o.o.

Dotacje na innowacje – Inwestujemy w waszą przyszłość

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa
Copyright 2017 © BIO.MORPH Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.